EKONOMİ HABERLERİ

Top 5

 • Nestle fabrikasını kapatma kararı aldı
  Nestle fabrikasını kapatma kararı aldı

  Dünyanın en büyük çikolata üreticilerinden biri olan ve Avusturya'daki 16 tesisinde hali hazırda 1000 kişinin çalıştığı Nestle, Linz kentindeki fabrikasını kapatma kararı aldığını bildirdi. Fabrikanın önümüzdeki yıl kapatılması bekleniyor..

 • Kipa kimin? Sahibi kim?
  Kipa kimin? Sahibi kim?

  Rekabet Kurulu, Tesco Kipa AŞ hisselerinin belli oranının Migros tarafından devralınmasını onayladı.

 • Torku Konya Şeker'den dev atılım
  Torku Konya Şeker'den dev atılım

  Ürün portföyünü hızla genişleten ve bölgede ziraatı yapılan veya yapılabilecek tarımsal ürünleri işlemeye yönelik sanayi üst yapısı yatırımlarını 14 yıldır aralıksız gerçekleştiren Konya Şeker, bölgenin en önemli üretim kalemi olan buğdayın bisküvili..

 • Torku ailesine yeni üye
  Torku ailesine yeni üye

  Tohumundan sofraya kadar tüm ürünlerini Türk çiftçisinin emeğini değerlendirerek üreten Torku, ürün çeşitliliğini hızla arttırmaya devam ederek pratik ürünler ailesine yeni bir ürün daha ekledi.

 • Topraksız sera kurdu
  Topraksız sera kurdu

  Azerbaycanlı iş adamı Arifoğlu, Aydın’ın Germencik ilçesinde 15 milyon liralık yatırımla kurduğu topraksız serada ayda 120 ton domates üretiyor.

 • DFSK ile İşinize Zirveye Çıkarın!
  DFSK ile İşinize Zirveye Çıkarın!

  Türkiye distribütörlüğünü Şahsuvaroğlu Grub’un yaptığı, DFSK markasının Şubat ayı boyunca Mini Maxi, Twin Maxi ve Mega Van modelleri, birbirinden avantajı fiyatlarla DFSK Showroom’larında yeni sahiplerini bekliyor.

 • A101'den satış kararı
  A101'den satış kararı

  Dev market zinciri hisse satışına hazırlanıyor. A101'de hisse satışı planlandığı ve bu yıl içinde sürecin tamamlanabileceği iddia edildi.

 • Simit Sarayı Kimin? Arda Turan’ın mı?
  Simit Sarayı Kimin? Arda Turan’ın mı?

  Geneksel Türk lezzetlerini dünya ile buluşturan Simit Sarayı dünyanın birçok ülkesinde açtığı şubeleri ile adından söz ettirmeye devam ederken en çok merak edilen konu olarak Simit Sarayı’nın kime ait olduğu sorusu soruluyor.



ANKETE KATILIN

Satın aldığınız bir üründe en çok neye önem verirsiniz?

Helal Platform

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Helal Platform | Tüm Hakları Saklıdır.