GIDA GÜVENLİĞİ HABERLERİ

Top 5

 • Soğanın kabuğu kansere bire bir!
  Soğanın kabuğu kansere bire bir!

  Yemeklerde ve hamur işlerinde sürekli içinde kullandığımız malzemeler arasında soğan da vardır. Peki soğanı yerden kabuğunu atıyor musunuz? Soğanın kabuğu hakkında nasıl bir bilgiye sahipsiniz? İşte sizler için araştırdığımız bilgilere göre soğanın k..

 • Kilo almanın en sağlıklı yöntemi!
  Kilo almanın en sağlıklı yöntemi!

  Kilo almak isteyenler bir çok yönteme başvurmaktadır. Diyetisyen yada bir çok çözüm yöntemi olup ancak faydasına göremeyenler için en güzel çözüm bulundu. Gün içerisinde bu yiyeceği tüketirseniz sağlıklı kilo almanız kolaylaşacaktır. ..

 • Karaciğer hastaları dikkat! Bunu için…
  Karaciğer hastaları dikkat! Bunu için…

  Türkiye’de yaygın olan hastalıklardan biride karaciğer yağlanmasıdır. Karaciğer yağlanmasının önüne geçmek ve tedavi süreci için uzmanlardan önemli bilgileri sizler için derledik. İşte Karaciğer yağlanmasına karşı yapılması gereken öneriler… ..

 • Zeytinyağının kalitesi nasıl anlaşılır?
  Zeytinyağının kalitesi nasıl anlaşılır?

  Evde ve yemeklerde kullandığımız vazgeçilmezler arasında zeytinyağı da vardır. Her türlü yemek ve yenebilir ürünlerde kullandığımız zeytinyağın sağlımız açısından doğru yağ olduğunu nasıl anlarız? Zeytinyağın kaliteli olduğunu nasıl anlarız? ..

 • Ton balığı ne kadar güvenilir?
  Ton balığı ne kadar güvenilir?

  Ünlü diyetisyen ton balığının güvenilir ve yenilebilirlik açısından önemli açıklamalarda bulundu. Ton balığının yeme konusunda tavsiyelerde bulunan uzman diyetisyen omega ve protein içeren ton balığı hakkında önemli bilgiler ve tavsiyeler de bulundu...

 • En yaygın gıda hileleri
  En yaygın gıda hileleri

  Tekstil boyası, eritilen küflü peynirler, ucuz kaşar formülleri, sakatat... Günümüzün en önemli sorunlarından biriside hiç kuşkusuz yediklerimiz ve içtiklerimizdir. Allah (CC) Kuran-ı Kerim’de helal ve temiz olanlardan yememizi emrediyor. Peki, biz ..

 • Kansızlığa karşı meyve suyu için!
  Kansızlığa karşı meyve suyu için!

  Kansızlık ve kansızlığın sebep olduğu demir eksikliğine karşı tüketilmesi gereken vitanminlerden biride meyve suyudur. Uzmanlar tarafından meyve suyunun tüketmenin önemli etkisini ve vurgusunu yapıyor.

 • Bu besinler hayatınızı karartabilir
  Bu besinler hayatınızı karartabilir

  Alerjinizin hayatınızı kabusa çevirmemesi için alerjenden uzak durmak gerekiyor. Alerji bazen deri alerjisi, bazen de besin alerjisi olarak kendini gösteriyor.ANKETE KATILIN

Satın aldığınız bir üründe en çok neye önem verirsiniz?

Helal Platform

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Helal Platform | Tüm Hakları Saklıdır.