GIDA GÜVENLİĞİ HABERLERİ

Top 5

 • Karpuz kabak tadı veriyor!
  Karpuz kabak tadı veriyor!

  Türkiye kabak aşılı karpuzlarla yaklaşık 10 yıl önce tanıştı ve o dönemden bu yana karpuzdaki kabak aşısı gündemden düşmüyor. Kabak aşısı karpuzdaki direnci artırıp verimin yükselmesini sağlarken, tadında ise soru işaretleri oluşuyor..

 • İftar ve sahur sonrası meyve yemeyin!
  İftar ve sahur sonrası meyve yemeyin!

  Ramazan ayında iftar veya sahurdan hemen sonra sağlığımız açısından meyve yeme konusunda kendimize dikkat etmeliyiz. Uzmanlar iftar veya sahur sonrası yeme konularında bizleri uyarıyor.

 • Bu besinleri mikrodalgaya koymayın patlayabilir
  Bu besinleri mikrodalgaya koymayın patlayabilir

  Mutfaktaki işimizi kolaylaştıran en mühim alet kuşkusuz ki mikrodalgadır. Pratik olmasının yanı sıra bazı kullanım talimatlarına uymazsanız sonuç telafi ediilemeyen bir hal alabilir.

 • İftar sonrası 1 bardak kayısı suyu!
  İftar sonrası 1 bardak kayısı suyu!

  Mübarek Ramazan aylarının yaklaşmasıyla birlikte uzmanlardan iftarda yapılması gereken en önemli doğru bilgileri sizlerle paylaştı. Ramazan ayında iftardan sonra yapılması en önemli bilgilerden biri de Kayısı suyu. Devamı için haberimizi okuyunuz. ..

 • Gıda teröristlerine ağır ceza geliyor
  Gıda teröristlerine ağır ceza geliyor

  Sağlıksız gıda üreticilerine verilen cezalar ağırlaştırılıyor. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, 2016'da 74 milyon TL ceza kesildiğini söyledi.

 • Meyve ve sebzelerinizi böyle yıkayın!
  Meyve ve sebzelerinizi böyle yıkayın!

  Meyve ve sebzelerde dikkat etmemiz gereken konulardan biride yıkama yöntemidir. Tarladan geldiği gibi su ile yıkayarak önümüze geldiğinde tam yıkanmamıştır. Sağlıklı ve yenilebilir meyve ve sebzeler için en kolay yıkama yönteminin öğrenmek için haber..ANKETE KATILIN

Satın aldığınız bir üründe en çok neye önem verirsiniz?

Helal Platform

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Helal Platform | Tüm Hakları Saklıdır.