Bakanlıktan vatandaşa domuz eti uyarısı!

04-09-2017 18:43 57301
Gıda ve Tarım Hayvancılık Bakanlığı ürünlerde taklit yapan firmalar açıklandı. Domuz eti skandalı listelersonucunda ortaya çıktı. Açıklanan listede domuz eti yapan sahtekarlar...
Bakanlıktan vatandaşa domuz eti uyarısı!

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 96 firmaya ait olan ürünleri internet üzerinden ortaya çıkardı. Ürünlerin bir kısmında da domuz eti olduğu ortaya çıktı. Domuz eti yediren firmalar...

TAS KEBABI AT ETİYLE SUNULMUŞ!

İstanbul'daki bazı lokantalarda tas kebabının at etinden yapıldığı tespit edilmiştir. Ağırlıklı olarak baş eti, kanatlı eti ve sakatat tespit edildi.NİŞASTA BAZLI ŞEKERLİ BAL!

Et ve et ürünlerinin yanında balda yapılan sahtekârlıkta dikkat çekti. 4 firmanın ürettiği süzme çiçek balında şekerin yanında tatlandırıcı yani nişasta bazlı şekerler tespit edildi.

TAKLİT VE TAĞŞİŞ YAPAN FİRMALAR VE ÜRÜNLERİ

Bakanlığın resmi sitesinde yayınlanan listede et ve süt ürünleri, bitkisel yağlar, bal, takviye edici gıdalar, çikolata ve kahve türlerinde taklit ve tağşiş yapan toplam 96 firmaya  ürün firmalarının ismi ile birlikte yer aldı. Bakanlık halkımızın ne yediğini bilmesi gerektiğini ve dikkat etmemiz gerektiği konusunda listeleri web sitesinde yayımladı.

SAHTEKARLARI ŞİKAYET EDELİM! 

Sahtekarlık yapan firmaları sezdiğimizde Bakanlık tarafından yürütülen BİMER yada Alo 174 Gıda Hattını arayarak sahtekarlık ile halkı kandırmaya çalışan at veya domuz eti sunan firmaların incelenmesine ve kapatılmasına yardımcı olabilirsiniz. 


HABER YORUMLARI

  1. user
    Mustafa YILMAZ 05-09-2017 09:54

    Bilgilendirme için teşekkür ler....!

  2. user
    Harun altuntaş 05-09-2017 06:11

    Teşekkür ediyorum bakanligimizdan. Lakin birdaha yaptıkları zaman trt de canlı yayında yayınlanmasını istiyoruz.

HABERE YORUM YAZIN

* işaretli alanlanların doldurulması zorunludur.

BENZER GIDA GÜVENLİĞİ HABERLERİ

ANKETE KATILIN

Satın aldığınız bir üründe en çok neye önem verirsiniz?

Helal Platform

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Helal Platform | Tüm Hakları Saklıdır.