Tavuk zincirinin korkunç yüzü! Küflenmiş etler... Son kullanma tarihi bile geçmiş!

11-10-2017 14:43 8172
Her gün milyonlarca insanın ziyaret ettiği dünyaca ünlü fast food zincirinin başı, sosyal medyada paylaşılan bir videoyla dertte. Hazırladığı tavuk yemekleri ile bilinen markanın ABD'deki çalışanının çektiği videoda küflenmiş ve son kullanma tarihi geçmiş tavukların kullanıldığı ve hijyen kurallarını ihlal ettiği görülüyor.
Tavuk zincirinin korkunç yüzü! Küflenmiş etler... Son kullanma tarihi bile geçmiş!

ürkiye’de de müşterinin karşısına çıkan dünyaca ünlü tavuk fast food markasının yakın zamanda ortaya çıkan videosu YouTune’da izlenme rekorları kırdı. İngiltere’nin çok satan gazetelerinden Daily Mail’de de yer alan videoda, Amerika’da bulunan zincirin şubesinde çalışanların yemekleri hazırlarken hijyen kurallarını yok saydığı görülüyor.

HABERİN VİDEOSU

“BUNLARI NEDEN AYIRIYORUZ Kİ..."

Lokantada çalışan bir kadının cep telefonuyla çektiği videoda son kullanma tarihi geçmiş ürünlerin kullanıldığı ve üzerinde küf

 

olan tavuk etlerinin kızartılarak tüketiciye sunulduğu gözler önüne seriliyor. Videolardan birinde süresi geçmiş bir ürünü yerleştiren çalışanlar, “Bunları neden ayırıyoruz ki. Zaten hepsini öyle ya da böyle kullanacağız” ifadesini kullanırken görülüyor.

 

Videonun ne zaman çekildiğine dair bir açıklama yapılmazken, marka konuyla ilgili bir soruşturma başlatıldığını duyurdu. Bazı yemeklerin pişmeden önce pis suyla yıkandığının gösterildiği video ile ilgili yetkililer soruları yanıtsız bıraktı.


HABER YORUMLARI

HABERE YORUM YAZIN

* işaretli alanlanların doldurulması zorunludur.

BENZER GIDA GÜVENLİĞİ HABERLERİ

ANKETE KATILIN

Satın aldığınız bir üründe en çok neye önem verirsiniz?

Helal Platform

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Helal Platform | Tüm Hakları Saklıdır.