Kurbanınızı 400 Liraya kestirebiliyorsunuz !

23-08-2017 09:48 3216
Vekaletle kurban kesim fiyatları belli oldu.
Kurbanınızı 400 Liraya kestirebiliyorsunuz !

Türkiye'nin, dünyanın en çok yardım yapan ülkeler sıralamasında ikinci sırayı almasında kuşkusuz yardım kurumlarımız büyük rol oynuyor. Kurban bayramında da yüzlerce ülkede yardım faaliyetleri yürütülecek:

Yardım kurumları kurban fiyatlarını açıkladı. Ülkelere ve kurban kesim faaliyetinin yapılacağı bölgelere göre değişen kurban fiyatları şu şekilde:

 

Türkiye'nin en büyük yardım kuruluşlarından Deniz Feneri Derneğince vekaletle kurban bedellerinin yurt içinde 840 lira, yurt dışında ise 440 lira olarak belirlenirken, Filistin için kurban bedelinin ise 1.100 lira olduğu açıklandı.

Dernek tarafından bağışta bulunan vatandaşlara, kurbanlar kesildiğinde kısa mesaj, bayram sonrasında kurban kesim sertifikası ve görüntüsü ulaştırılacak.

Derneğin yurt dışındaki kurban organizasyonu, Çad, Etiyopya, Fildişi Sahili, Gana, Kenya, Moritanya, Nijer, Somali, Sudan, Tanzanya, Uganda, Lübnan, Afganistan, Bangladeş, Endonezya, Filipinler, Gürcistan, Kazakistan, Kırgızistan, Moğolistan, Pakistan, Sri Lanka ve Tayland'da yapılacak.

CANSUYU YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA DERNEĞİ

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince ise, yurt içi ve yurt dışında toplam 25-30 bin civarında kurban kesilmesi planlanıyor.

Afrika'da 400 lira, Asya'da 450 lira, Türkiye, Filistin Kampları ve Balkanlar'da 850 lira ile Gazze'de bin 300 lira olmak üzere 4 farklı kurban bedeli belirleyen dernek, 33 ülkede yapacağı kurban organizasyonunun kesimlerini kayda alıp, görüntüleri bağışçılara internet sitesi üzerinden ulaştıracak.

Derneğe bağış yapmak isteyenler kurban bedellerini, Ziraat Bankası, Türkiye Finans, KuveytTürk, Vakıfbank ve Halkbank'ın internet sitelerinde bulunan bağış/kurumsal tahsilat sistemine ya da derneğin internetteki bağış sayfasından kredi kartıyla ödeyebilecek.

 

İHH İNSANİ YARDIM VAKFI

Bu sene "25 Yıldır Ümmete Kurban" sloganıyla kurban organizasyonunu gerçekleştirmeyi planlayan İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfınca, 106 ülke ve bölgede yaklaşık 2 milyon ihtiyaç sahibine ulaşılması hedefleniyor.

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından yurt içinde ve yurt dışında vekaletle kurban bedeli 620 lira olarak belirlenirken, kurbanda önceliğin mülteci kamplarına, savaş, doğal afet, kronik açlık ve yoksulluk çeken bölgelere, yaşlılara, kimsesizlere, dullara, yetimhanelere, okullara ve hastanelere verileceği öğrenildi.

Kurbanlarını İHH İnsani Yardım Vakfına bağışlamak isteyenler, "ihh.org.tr/bagis" internet adresi üzerinden, vakfın il ve ilçe temsilciliklerinden, PTT şubeleri ile anlaşmalı bankalar aracılığıyla kurban bedellerini ödeyebilecek. Ayrıca, vakfa ait "0212 631 21 21" numaralı çağrı merkezi aranarak da kurban bağışında bulunulabilecek.

Vakıf tarafından bu sene Kurban Bayramı'nda 23 bin 400 yetime bayramlık kıyafet yardımı dağıtılması da planlanıyor. Bayramlık bağışı yapmak isteyen vatandaşlar, "BAYRAMLIK" yazıp 4072'ye göndererek 16 lira, "ihh.org.tr/bagis/yetimgiyindirme" internet adresi üzerinden de istedikleri tutarda bağış yapabilecek. 

KIZILAY 

Kurban Bayramı’nın bereketini muhtaç sofralara taşıyacak olan bir diğer yardım kuruluşu olan Kızılay ise, vekâletle kurban kesim bedellerini yurtdışında 500 TL yurt içinde ise 735 TL olarak açıkladı. Kızılay, 31 ülkede 100 binden fazla kurban kesip, yıl boyunca yaklaşık 1 milyon 950 bin kişiye kurban bereketini ulaştıracak. 

 
Kaynak: AA

HABER YORUMLARI

HABERE YORUM YAZIN

* işaretli alanlanların doldurulması zorunludur.

BENZER GÜNDEM HABERLERİ

ANKETE KATILIN

Satın aldığınız bir üründe en çok neye önem verirsiniz?

Helal Platform

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Helal Platform | Tüm Hakları Saklıdır.