FETÖ'cülerin, Helal Olmayan Etleri 'Helal' Diyerek Sattığı Ortaya Çıktı

11-04-2017 14:05 17167
FETÖ'cülerin gıda ve hijyen standardına uymayan ürünleriyle karşılaşıldığı ve helal olmayan etlere helal damgası yapıştırıp sattıkları ortaya çıktı.
FETÖ'cülerin, Helal Olmayan Etleri 'Helal' Diyerek Sattığı Ortaya Çıktı

 ABD Gıda ve Tarım Bakanlığının merdiven altı üretim yapan firmalara yönelik baskında, FETÖ'cülerin iş yerlerinde helal olmayan etlere helal damgası yapıştırıp Türklere satıldığı ortaya çıktı.

YÜKLÜ MİKTARDA CEZA KESİLDİ

ABD Gıda ve Tarım Bakanlığı yetkililerinin baskınında kaçak yollarla temin edilip, denetimden geçmemiş gıda ürünlerine el konuldu, suçu tespit edilen firmalara yüklü miktarlarda cezalar kesildi.

HELAL OLMAYAN ETLERE HELAL ETİKETİ YAPIŞTIRIYORLAR

Ayrıca kaçak üretim yapılan imalathanelere de baskınlar düzenlendi. Baskınlarda tüm mallara el konuldu. Takvim'in haberine göre, baskınlarda Fetullahçı terör örgütüne ait iş yerlerinde kaçak mantı, kaçak lahmacun gibi Amerikan hijyen ve gıda standartlarına uymayan ürünlerle karşılaşıldı. FETÖ'cülerin helal olmayan etlerle Türklere helal etiketi yapıştırıp sattıkları ortaya çıktı.

TÜM ÜRÜNLERİNE EL KONULDU

FETÖ'ye ait yasadışı ve Amerika'daki Türkleri zehirleyen ürünler satan firmalardan biri Clifton New Jersey'deki İstanbul Food Bazaar. Merdiven altı üretim yapıp helal olmayan etlerle gıda üretimi yapan, hijyen ve sağlık standartlarına uymayan firmanın ürünlerine el konulup ciddi ceza da kesildi.

Kaynak: http://www.haberler.com/feto-abd-de-kacakciliktan-yakayi-ele-verdi-9480889-haberi/

HABER YORUMLARI

HABERE YORUM YAZIN

* işaretli alanlanların doldurulması zorunludur.

BENZER HELAL/HARAM HABERLERİ

ANKETE KATILIN

Satın aldığınız bir üründe en çok neye önem verirsiniz?

Helal Platform

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Helal Platform | Tüm Hakları Saklıdır.