et İÇERİKLİ HABERLER

 • Ucuz et için bir hamle daha geldi
  Ucuz et için bir hamle daha geldi

  Hükümet, et üretim maliyetlerini düşürmek amacıyla hayvan yemlerinde gümrük vergisini sıfırladı. Bu adımla et fiyatlarının yüzde 20 aşağı çekilmesi hedefleniyor.

 • Mangal kömüründe kızartma ve pişirme yapmak zararlı mıdır?
  Mangal kömüründe kızartma ve pişirme yapmak zararlı mıdır?

  Ülkemizin ağız tatlarından biri olan mangalda kızartma yöntemi tat olarak ne kadar güzel olsa da sağlık açısından pek de iç açıcı bir durum ortada olmadığı gözükmektedir.Peki bu durum nereden kaynaklanıyor diye soracak olursak yüksek sıcaklık ve sonu..

 • Et üretimi düşüyor!
  Et üretimi düşüyor!

  Türkiye’nin kırmızı et üretimi ocak-eylül döneminde yüzde 11,2, üçüncü çeyrekte ise yüzde 23,6 geriledi. Ziraat Odaları Birliği Başkanı Bayraktar, “Acil teşvik şart. İthalat söyleminden de uzak durmalıyız” dedi

 • Beyaz et ihracatı, 10 ayda geçen yılı katladı!
  Beyaz et ihracatı, 10 ayda geçen yılı katladı!

  Bu yıl beyaz et ihracatında yüzde 20 artış öngördüklerini belirten Beyaz Et Sanayicileri ve Damızlıkçıları Birliği Derneği (BESD-BİR) Başkanı Sait Koca, “İlk 10 ay itibariyle geçen yılın rakamını geçmiş durumdayız. Yıl sonu itibariyle 400 bin tonun ü..

 • Kırmızı ette acil önlem şart!
  Kırmızı ette acil önlem şart!

  Türkiye’de kırmızı et üretiminin bu yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 23,6, Ocak-Eylül aylarını kapsayan 9 aylık dönemde de yüzde 11,2 azaldığına dikkat çeken Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, “Bu gidişe bir son vermek ..

 • Avrupa’da hayvan sağlığı konusunda şoke eden rapor!
  Avrupa’da hayvan sağlığı konusunda şoke eden rapor!

  Avrupa İlaç Kurumu (European Medicines Agency -EMA) araştırmasına göre, 2011-2015 yılları arasında Avrupa’da hayvan sağlığı için kullanılan antibiyotik miktarında %13 düşüş gözlenirken, Kıbrıs başta olmak üzere kimi ülkelerde hayvanlarda antibiyotik ..

 • Ucuz ette ikinci hamle geliyor!
  Ucuz ette ikinci hamle geliyor!

  Ucuz et için harekete geçen bakanlık, üreticiyi desteklemek için de düğmeye bastı. Et ve Süt Kurumu, etin yerli üreticiden alış fiyatını yükseltti. Düve alımına da hibe verilecek.ANKETE KATILIN

Satın aldığınız bir üründe en çok neye önem verirsiniz?

Helal Platform

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Helal Platform | Tüm Hakları Saklıdır.