Diş taşı temizliği zararlı mıdır?

12-06-2017 13:27 1449
Diş taşı temizliği ağızın ve dişin hassasiyet olduğu konulardan biridir. Diş taşı temizliği en doğru şekilde yapılmadığı takdirde diş etlerine zarar verebilir. Diş Taşı temizliğini nasıl yapmalıyız?
Diş taşı temizliği zararlı mıdır?

Diş taşı temizliği en önemli faktörlerden biri olarak gösterilir. Diş taşı temizliği doğru şekilde yapıldığı takdirde diş için yapılacak önemli maddelerden biri olarak gösterilir.

Diş taşı temizliği zararlı mı?

Diş taşı temizliği diş hekimliğindeki en basit işlemlerden birisidir. İşlem, gerek görüldüğünde bölgesel olarak anestezi yapılarak ultrasonik aletler vasıtasıyla yapılmaktadır. Diş taşı temizliği yapılmasının halk arasında yaygın olarak zararlı olduğuna dair bir kanı vardır. Ancak yapılan işlemin kesinlikle bir zararı bulunmamakta aksine diş kaybına kadar gidebilecek istenmeyen bir durumun önüne geçilmektedir.

Diş taşı temizliği sonrası diş eti çekilmesine bağlı açığa çıkan kök yüzeylerinden dolayı ilk günlerde hassasiyet meydana gelebilir. Bunu engellemek için hassasiyet giderici içeriği olan bir diş macunu kullanımı ve birkaç gün soğuk sıcak yiyecek ve içecek tüketimine dikkat edilmesi önerilir.


HABER YORUMLARI

HABERE YORUM YAZIN

* işaretli alanlanların doldurulması zorunludur.

BENZER SAĞLIK HABERLERİ

ANKETE KATILIN

Satın aldığınız bir üründe en çok neye önem verirsiniz?

Helal Platform

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Helal Platform | Tüm Hakları Saklıdır.