Kiraz sapı hangi hastalıklara iyi geliyor?

13-06-2017 15:07 1119
Yaz aylarının sevilen meyveler arasında yer alan kiraz, birden çok hastalıklara karşı bire bir iyi geliyor. Kiraz sapının bazı bilinen göre kurutulup kullanılması yada kurutulmadan mı kullanılacağı konusunda bazı hastalıklara iyi gelmektedir. İşte haberimizin detayları…
Kiraz sapı hangi hastalıklara iyi geliyor?

Yaz aylarının sevilen meyveleri arasında sevdiğimiz kiraz sapı birden çok hastalıklara karşı direncimi artırmaktadır. Kiraz sapı idrar, prostat gibi hastalıklara karşı bire birdir. Haberimizin devamı için okuyunuz ...
 
Kiraz sapı bu hastalıklara iyi geliyor! 

Prostat büyümesine, bayanların regl dönemlerinde ödem artışına karşı, dolaşım bozukluğuna karşı, mesanede meydana gelen idrar yapma zorluğuna karşı kiraz sapı bilinen bazı hastalık türlerine karşı etkili ve iyi gelmektedir. 

Kiraz sapı güçlü bir antioksidan etkisine sahiptir bu nedenle dolaşım sistemi ve sinidirim sistemine oldukça fayda sağlar. Kiraz sapı zayıflamak isteyenlere şiddetle önerilir.  Vücudun suda bekletilmesi hızla bir şekilde atılmasını sağlamaktadır. 

Kiraz içerisinde bol miktarda vitamin ve mineral barındırır. Bu nedenle kiraz sapında da bol miktarda vitamin ve mineral vardır. Kirazın sapında A,E,C,K vitaminleri bol miktarda bulunmaktadır. Kiraz sapının kaynatılarak içilen çayı, hem ödem atıcı olarak hem de zayıflamak amacıyla kullanılır. 

Kiraz sapı böbreklerin temizlenmesine yardımcı olur. Kanı temizlemeye yardımcı olur.

Karaciğerleri gençleştirmeye yardımcıdır. Aynı zamanda kiraz sapı idrar yolu enfeksiyonlarına oldukça iyi gelir.


HABER YORUMLARI

HABERE YORUM YAZIN

* işaretli alanlanların doldurulması zorunludur.

BENZER SAĞLIK HABERLERİ

ANKETE KATILIN

Satın aldığınız bir üründe en çok neye önem verirsiniz?

Helal Platform

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Helal Platform | Tüm Hakları Saklıdır.