Torku ne demek? Torku açılımı nedir?

20-04-2017 16:35 75520
Milli markamız Torku'nun ismi nerden geliyor ve Torku kelimesinin anlamı nedir?
Torku ne demek? Torku açılımı nedir?

 Anadolu Birlik Holdingin sahibi olduğu Konya Şeker Fabrikası tarafında üretilmektedir.

Torku markası 2007 yılında hayatımıza girmiş olmasına karşın Konya Şeker fabrikasının temeli 13 Eylül 1953’de atılmıştır.

Anadolu’nun verimli topraklarını işleyerek doğal üretim yapan Konya Şeker 900 bin çiftçinin gücü ile kendi ürettiklerini yine kendi fabrikalarımızda işleyerek Torku Markası ile Türkiye’nin beğenisine sunmaktadır.

1. Şeker
2. Şekerleme
3. Çikolata
4. Unlu mamuller
5. Dondurulmuş ürünler
6. Modern seracılık ürünleri
7. Süt ve süt ürünleri
8. Et ve et ürünleri
9. Milli Tohumculuk
10. İçecek

 

İLGİLİ HABER:
En itibarlı gıda firması yarışında Ülker ve Torku Rekabeti

 

Sektörlerinde faaliyet gösteren Konya Şeker son yıllarda Torku markası ile büyük bir atağa kalkmıştır.

TORKU İSMİNİN ANLAMI NEDİR?

Hayatımızın her alanında yer almaya başlayan Torku isminin ne anlama geldiğini merak edenler için araştırdık. Öz Türkçe bir kelime olan Torku ismi Türk-İslami devir eserlerinden ve ilk Türkçe sözlük olan Kaşgarlı Mahmut’un Divan-ı Lügati’t Türk adlı eserinden gelmektedir. Torku ismi Divan-ı Lügati’t Türk’te ipek gibi saf, temiz, sağlam, ipeksi diye tarif edilmektedir. (BKZ: Torku kimin)

Konya Şeker, Hazreti Mevlana’nın “Biz bu topraklara sevgiden başka tohum ekmedik” sözünden hareketle, üreticisinden aldığı gücü tekrar üreticisine vererek, misyonunu yerine getirmiş ve tabana dayalı sermayenin en güzel modelini oluşturmuştur. Konya Şeker San. ve Tic. A.Ş’nin yönetim kurulu başkanı Recep KONUK dur.

TSE’den helal sertifikalı ürünleri bulunan Torku markası milli bir marka olarak halkın gönlündeki yerini almış, helal belgeli ürünler (BKZ: Helal sertifikalı çikolata markaları) üreterek de İslami hassasiyeti bulunan tüketicilere önem verdiğini göstermiştir.

Son yıllarda ürün çeşitliliğini her gün artıran Torku gıda piyasasında oldukça geniş bir yelpazeye sahiptir. Gazlı içecek ve dondurma sektöründe henüz bir çalışma yapmadığı bilinen firmaya kola ve dondurma ürünleri üretmesi konusunda yoğun bir tüketici baskısı devam etmekte, imza kampanyaları düzenlenmektedir.

 


HABER YORUMLARI

 1. user
  Serkan 14-08-2017 07:07

  Helal sertifikasi almak cok zor degilki ..zararlida olsa sagliga sirf milli servet diye zaten tse belgesi cart curt belgesi verirler .Gimdes sertifikasi alsinlar ya hadi.. Yani %100 yerli bi o kari var .. Yoksa kalkip bana helal demeyin .haramda demiyorum tabi ;) ovunuyorlar ya ona istinaden diyorum.

 2. user
  RonaldRog 08-05-2017 17:26

  tORKUYU SEVEREK TÜKETİYORUZ YERLİ MARKALARIMIZI DESTEKLEMEMİZ MİLLİ SERVETİMİZ İÇİN ÖNEMLİ.

 3. user
  Arif Tutal 24-04-2017 06:50

  Torku adıyla bilinen bu üretici şirketimiz dünyanın sayılı firmaları arasına girmeşine emeği geçen başta başarıdan başarıya koşan arkadaşımız Recep Konuk olmak üzere bütün personellerine ve doğal ortaklarına teşekkür ederim. Allah yardımcınız olsun.

 4. user
  Öztürk çakmak 21-04-2017 20:08

  Öncelikle böyle bir fabrikamız olduğu için çok mutlu oldugumu ve yarınları daha iyi görmemizi sağlayan torku firmasına sonsuz teşekkürler.ALLAH bozmasın öncelikle yazacak o kadar güzel şeyler varki bu torku hakkında sadece az yazmacam herkesin tatması ve evine sağlıklı bir ürünün goturmenin memnuniyetini görmesini isterim bir ELHAMDÜLİLLAH MÜSLÜMAN OLARAK bu ülkeyi kuran ve bizim için şehit olan şehitlerimiz için ATATÜRK ÜN kurduğu cumhuriyet te yaşadığım için önce onlara şükrediyorum şimdide bu güzel yurdumun güzel insanlarına kurduğu bu fabrika için sonlara SONSUZ Dualarımı sunuyorum ALLAH yolunuzu açık etsin ALLAH im bu firmanın yollunu bozmamasini diliyecem gerçekten mükemmel bir markasının sütun den ve diyer bütün gıda ürünleriniz bir harika ALLAH yollunuz ve helal yoldan ayırmasın diliyorum. AMIN

 5. user
  Mehmet Emin Turpçu 21-04-2017 15:56

  Evimize güvenerek aldıgız nir markadır TORKU. İnşaallah kaliteden ve millilikten ödün vermeden devam eder. Bizler de gönul rahatlıgı ile terettüd etmeden alırız. Teşekkürler TOTKU. SEN ANADOLUSUN.

 6. user
  Sinan 21-04-2017 07:28

  Türkmen Oğlu Recep Konuğun Urünleri Aslı budur bence :D

 7. user
  Recep KURT 20-04-2017 16:33

  Bir tek güveneceğimiz marka TORKU kaldı Sakarya da bütün ihtiyaçlarımı karşılayabileceğim mağaza neresi

 8. user
  MUHAMMED ACIOĞLu 20-04-2017 15:52

  TORKU, İslami Hassasiyetlere o kadar önem vermeyen, sağlığa zararlı bir çok maddeye göz yuman TSE HELAL SERTİFİKASI alıyor. Bu yüzden %100 güvenle yiyebiliriz diyemiyoruz. Çoğumuz merak ediyoruz neden güvendiğimiz, sağlığa zarar veren bie maddeye dahi geçit vermeyen GİMDES SERTİFİKASI almıyorsunuz?

HABERE YORUM YAZIN

* işaretli alanlanların doldurulması zorunludur.

BENZER TÜKETİCİ HABERLERİ

ANKETE KATILIN

Satın aldığınız bir üründe en çok neye önem verirsiniz?

Helal Platform

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Helal Platform | Tüm Hakları Saklıdır.