İnsan Vakfı’ndan Türkiye’de Bir İlk

01-11-2017 23:59 1466
İnsan Vakfı, Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesine yaptırdığı prefabrik mescitle Türkiye’de bir ilke imza attı.
İnsan Vakfı’ndan Türkiye’de Bir İlk
1992 yılından bu yana insanı ve eğitimi önceleyerek faaliyetini sürdüren İnsan Vakfı, “İbadet, hangi dinde olursa olsun insan ruhunun en temel gereksinimi. İbadet etme isteğinin yaşı ve cinsiyeti de yok” diyerek içinde mescidi olmayan okullar için “Mescitsiz Okul Kalmasın” projesini başlattı.

 
Bugüne kadar onlarca okulu mescide kavuşturan İnsan Vakfı, mescit açılışlarına 3500 öğrencisi bulunan Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bahçesinde yaptırdığı prefabrik mescit ile devam ediyor.

 
Okul içinde uygun alan bulunmaması nedeniyle okul bahçesine prefabrik olarak inşa edilen 80 m² büyüklüğündeki mescidin içinde kız ve erkek için bölümleri, kitaplığı, şadırvanı, kız ve erkek abdest alma bölümleri, minberi ve mihrabı bulunuyor. Mescitte ayrıca Cuma namazı kılınabiliyor. Mescit, bir stk tarafından okul bahçesinde yaptırılması özelliğiyle Türkiye’de bir ilk. 

 
Mescit, Beykoz ilçe protokolü, İnsan Vakfı yöneticileri, okul yönetimi, öğrenciler ve velilerin katıldığı törenle hizmete açıldı.
HABER YORUMLARI

HABERE YORUM YAZIN

* işaretli alanlanların doldurulması zorunludur.

BENZER YAŞAM HABERLERİ

ANKETE KATILIN

Satın aldığınız bir üründe en çok neye önem verirsiniz?

Helal Platform

Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır. İzinsiz veya kaynak gösterilemeden kullanılamaz.

© 2016 Helal Platform | Tüm Hakları Saklıdır.